Sukcesywne pozyskiwanie Klientów, tylko praktyczne porady

Od czego powinien zacząć każdy przedsiębiorca? Jak skutecznie docierać do potencjalnych odbiorców? Baza klientów to podstawa, bez niej nie rozkręcimy interesu.

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi, którzy decydują się na własną działalność gospodarczą, wybiera profil, gdzie właściwie wszystko opiera się na zdobywaniu nowych klientów. Niestety większość z nas nie wie jak to robić, stąd postanowiłem napisać ten artykuł. Oczywiście, zgodnie ze znanym polskim przysłowiem, myślimy już po fakcie, zamiast wcześniej zebrać odpowiednie dane oraz przygotować stosowną prognozę. Najlepszym sposobem jest zbadanie lokalnego rynku, wystarczy napisać krótką ankietę zawierającą interesujące nas dane, co pozwoli poznać zapotrzebowanie rynku. Ankietę najlepiej przeprowadzić bezpośrednio z potencjalnym Klientem. Gdy już zbierzemy wystarczająco informacji, czas na przygotowanie odpowiedniej oferty na nasze usługi bądź produkty.

Dzięki przeprowadzonym wcześniej badaniom, dotrzemy bezpośrednio do potrzeb przyszłych odbiorców. Wiadomo, iż na początku jest ciężko, interes zaczya się rozkręcać wraz z pozyskiwaniem nowych klientów, jednak, żeby to zrobić, trzeba osobiście umówić się na spotkanie i w ciekawy sposób przedstawić swoją ofertę. Tu działa prawo liczb, im więcej prób podejmiemy, tym więcej pozyskamy klientów. Gdy już uzbieramy pewne fundusze, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie handlowca na prowizję.

Doświadczeni handlowcy mają zazwyczaj swoje gotowe bazy klientów więc wystarczy ustalić stawkę. Najlepszym sposobem jest wynagrodzenie prowizyjne, nic na tym nie tracimy, płacimy handlowcy jedynie drobną prowizję od sprzedanych usług np. 10%, w tym przypadku 90% pozostaje dla nas i równocześnie zaoszczędzamy na marketingu i reklamie, z biegiem czasu możemy sobie pozwolić na kilku handlowców, gdyż ich praca generuje dla nas zysk z którego oni otrzymują prowizję. Ta metoda coraz bardziej popularna jest w frimach transportowych i spedycyjnych.XXX

Najnowsze poradniki i artykuły
Projekt i wykonanie JMLnet.pl